Prototípus kifejlesztés

Célunk egy olyan szolgáltatás kifejlesztése, ami egy hatékonyabb prime editing megközelítést használva túl tud jutni a konvencionális prime editing teljesítményén, mind hatékonyság, mind specificitás tekintetében.

Bár még számos problémát szükséges megoldani, génsebészeti technológiák, köztük a legígéretesebbek, a CRISPR/Cas9 nukleázokon alapuló megközelítések, gyors ütemben érik el a klinikai kipróbálás stádiumát. Az egyik legígéretesebb új módszer a prime editing, amivel rövid módosítást lehet létrehozni kettős szálú DNS törés nélkül. Sajnos a jelenlegi rendszer hatékonysága módosításról módosításra változik, tipikusan nagyon alacsony.
A vállalkozás kutatóinak eredményeire építve, a Magyar Kutatási Hálozat (HUN-REN) Szegedi Biológiai Kutatóközpontjának Biokémiai Intézetével együttműködve olyan új prime editing eszközöket fejlesztünk ki, amely lehetővé teszik ezeknek a korlátoknak a meghaladását.

A Pannon Plazmid Kft. a Szegedi Biológiai Kutatóközpont (SzBK) volt és jelenlegi munkatársai részvételével létrehozott spin-off vállalkozás, amely a kutatók tudományos eredményeinek, elsősorban az új prime editing eljárásuk hasznosítására jött létre. A módszert számos sejtvonalra és klinikai alkalmazásokat szem előtt tartva, számos patogén mutációra szeretnénk kidolgozni és a kidolgozott eljárásokon alapulva egy szolgáltatás prototípusát fejleszteni ki sejtes modellek megrendelésre történő kivitelezésére. 

A megcélzott végeredmény így egy olyan szolgáltatás kifejlesztése, ami egy hatékonyabb prime editing megközelítést használva túl tud jutni a konvencionális prime editing teljesítményén, mind hatékonyság, mind specificitás tekintetében.


© 2023 Pannon Plazmid Kutató és Fejlesztő KFt.
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen!